Autovežiai

Sukurta tik autovežiams


Prieš septynerius metus pradėtas autovežių atsakomybės už krovinį pagal CMR konvenciją draudimo projektas pakeitė Lietuvos autovežių atsakomybės draudimo rinką. Sukaupta patirtis leido sukurti atsaką vietinei draudimo rinkai. Naujų automobilių pervežimas – sritis ypač jautri žaloms, kurias mes reguliuojame nuo pirmos projekto įgyvendinimo dienos. Pirmais metais išmokta patirtis privertė skaudžiai nusivilti, kai administruojant ekspeditorių žalas dažnai paaiškėdavo, jog vežėjų turima draudimo apsauga jų nekompensuoja. Maža to, dauguma vežėjų gabenančių automobilius skundėsi, jog draudimo kompanijos nesistengia suprasti jų verslo specifikos.

Taip 2010-aisiais metais prasidėjo sėkmingas eksperimentas – projektas siūlantis apsaugą nuo:

    • Tiltų kliudymo;
    • Platformos kritimo, sprogusios padangos;
    • Žalos kraunant ar iškraunant automobilį nesvarbu tai būtų naujas ar naudotas automobilis;
    • Stengiantis nevarginti vežėjo prašymais pateikti nereikšmingus dokumentus.

Tiesa, mums prireikė ne vienerių metų, kad įgytume patirties ir pirminė siūlyta franšizė buvo kiek pernelyg optimistinė. Tačiau dėmesys žalų prevencijai, atkaklus jų atmetimas ir nuolatiniai vairuotojų ir vadybininkų mokymai leido sukurti projektą, kuris gyvuoja jau penkis metus ir su nežymiomis išimtimis siūlo plačiausią rinkoje CMR draudimo apsaugą automobilius vežančioms įmonėms.

Žala tai pradžia: derybų, ginčų, analizės. Kalbėdami apie žalų administravimą, mes kalbame apie viso proceso valdymą, nuo patarimų vairuotojui pastebėjus pažeidimą iki pretenzijos pripažinimo arba atmetimo.

Tai procesas reikalaujantis žinių, patirties ir įgudžių, nes menkiausia klaida gali pakreipti žalą netinkama linkme. Ar gi nenorėtumėte jį perleisti šios srities profesionalams, kurie ne tik tinkamai išanalizuotų žalą, bet ir išlaikytų draugiškus santykius su užsakovais. Kadangi žalų eksperto samdymas gali tapti sunkia našta įmonei, kaip alternatyvą siūlome perleisti savo žalas jų administravimu užsiimančiai įmonei. Visa tai tam, kad galėtumėte užsiimti tuo ką geriausiai išmanote – automobilių pervežimu verslu.

Kita vertus, kiekviena žala, kaip ir vežėjas yra unikalūs ir individualūs. UADBB „MAI Baltics“ uždavinys yra ne sukelti žalų administravimo revoliuciją Jūsų įmonėje, o įsilieti į jau veikiantį procesą, pritaikant turimas žinias ir patirtį tam, kad patobulinti ir papildyti tai kas jau sukurta Jūsų įmonėje.

Todėl kiekvienam vežėjui siūlome tik tas paslaugas, kurių jam reikia. Galbūt vieniems užteks tik konsultacijų įvykus neįprastai žalai, o kitiems galbūt bus naudinga įdiegti visą žalų administravimo procesą.

Mes esame pasiruošę dalyvauti kiekviename žalų administravimo etape:

Užsakovai
Nes tinkamas derybų tonas gali padėti lengviau rasti Jums priimtiną sprendimą. Ypač, kai su dauguma užsakovų jau teko bendrauti ankstesnėse žalose  

Žala
Nes kiekviena žala yra nauja patirtis, Jūsų vairuotojams ir vadybininkams. Mums, tai dar vienas panašus įvykis į jau buvusius, todėl padėsime nepasimesti žalos akivaizdoje. Išsiaiškinsime žalos priežastį, išanalizuosime pateiktą informaciją/dokumentaciją.  

Dokumentų surinkimas/analizė
Nes kartais užsakovai gali būti labai nesukalbami, tuomet užtenka žinoti, kaip ir ko privalu jų reikalauti.  

Remonto sąmatos
Nes net ir draugiškiausi užsakovai pajutę, jog netikrinate sąmatų, ryšis piktnaudžiauti. Todėl net jei ir nepavyksta atmesti žalos, svarbu parodyti, kad tikrinate kiekvieną smulkmeną. 

Atmesti/Priimti pretenziją
Nes žinojimas kaip interpretuoti vieną ar kitą konvencijos straipsnį, gali padėti sutaupyti šimtus ir tūkstančius eurų, ir nebūtinai Jūsų vairuotojas turi būti nekaltas dėl įvykusios žalos. 

Kiekviename versle svarbu būti žingsniu priekyje savo konkurentų. Ši taisyklė taikoma ir žaloms, svarbu ne tik operatyviai jas sureguliuoti, tačiau ir užkirsti kelią tam, kad pavyktų išvengti ginčų ir konfliktų. Žalų prevenciją apima visas procesas, pradedant nuo žalos identifikavimo, atsiradimo priežasčių bei metodinės medžiagos ruošimo, kad tai nepasikartotų. UADBB „MAI Baltics“ šio proceso teikiamos paslaugos:

Žalų analizė
Kiekvienas įvykis turi priežastį, o tinkamai jį įvardijus galima jo išvengti ateityje. Dėl šios priežasties statistikos analizė labai svarbus etapas norint sukurti kuo naudingesnę, efektyvesnę metodiką jog žala nebepasikartotų.  

Mokymai
Teoriniai ir praktiniai apie konvenciją, kraunamų automobilių subtilybės, bet tik suprantama žmonių kalba ir apie tikras situacijas, tam kad Jūsų vairuotojai galėtų mokytis iš kitų klaidų. Tiesioginis kontaktas su vairuotoju šiam pastebėjus žalą, padės išvengti žalos ir būsimo konflikto su užsakovu.  

Informacinė medžiaga
Aiškūs nurodymai vairuotojams, kaip elgtis vienoje ar kitoje kėblioje situacijoje. Tam kad jie galėtų tik vairuoti, o ne gilinti į tarptautinę teisę. 

Naujienos
Tai dar nespėjusios atvėsti žinios iš Europos apie įvarias aikšteles, besikeičiančius užsakovų reikalavimus, naujausios žalų tendencijos ir patarimai, kaip išvengti iškilusius nesklandumus. Visa ši informacija pasiekiama betkuriuo metu – tam kad Jūs būtumėte pirmi tai sužinoję. Mėnesinis naujienlaikraštins leis Jums sužinoti pie praėjusio mėnesio pasiekimus žalų prevencijose bei naujausias problemas žalų kampu. 

Konsultacijos
Turite klausimą, mes turime atsakymą. Ir nesvarbu skambintų vairuotojas ar vadybininkas, ryte ar vakare, kiekvienas patarimas gali padėti išvengti žalos ateityje.