Statybos

 Rytų Europos statybų verslo rinka 

Centrinės – Rytų Europos regionas išsiskiria didesniu nekilnojamo turto projektų skaičiumi lenkdamas daugelį išsivysčiusių vakarų Europos rinkų.

Kaip pavyzdį galėtume paminėti tai, jog 1991 metais dauguma Centrinės-Rytų Europos valstybių neplėtojo nei vieno prekybos ir pramogų centro projekto, o palyginimui atitinkamo dydžio vakarų Europos miestas turėjo bent 20 tokių prekybos centrų. Šiuo metu Centrinės-Rytų Europos miestas gali turėti 10 pastatytų ir dar 10 ar net daugiau galimai statomų prekybos ir laisvalaikio centrų. Palyginimui vakarų didmiestis atitinkamai vysto nedaugiau nei vieną tokios paskirties ir masto projektą.

2009-2010 metais Centrinės-Rytų Europos statybų rinka buvo giliai paliesta pasaulinės krizės, kuri dėl struktūrinės bankų krizės privertė beveik sustabdyti vykdytus infrastruktūrinius projektus, kuriems buvo garantuotas ilgalaikis Europos Sąjungos institucijų finansavimas. Tačiau toliau į rytus statybiniai projektai plėtojosi nuosekliu tempu ir nebuvo sustabdyti, finansuojant juos pinigais gaunamais iš mineralų ir naftos apdirbimo pramonės.

2013 regionui atsigaunant statybų rinka taipogi atnaujino įšaldytų ir pristabdytų infrastruktūrinių projektų vystymą, tuo lemiant Centrinės-Rytų Europos regiono ekonominę plėtrą ir kartu besivystančią statybų draudimo rinką.

Statybų draudimo rizikos Centrinėje-Rytų Europoje

Rizika prieš stantant:

Dėl palyginti neseniai sukurtos ir dar nenusistovėjusios teisinės bazės investuotojai finansuojantys statybinius projektus regione susiduria su skirtingomis rizikomis ir valdydami susidariusią situaciją siekia surasti tinkamus draudimo sprendimus nuo šių netikėtumu:

Politinės rizikos draudimas – šis draudimas visų pirma apsaugo nuo turto ir investicijų konfiskacijos ir nusavinimo, kurią galimai taikytų valstybės valdžia. Ši rizika sietina su valstybėmis, kurios yra pereinamojoje ar besivystančioje ekonomikos stadijoje, kuriose valdžia vis dar veikia ne visada atitinkant galiojančias teisės normas (pvz. Baltarusija)

MAI CEE jums gali pasiūlyti šiuos draudimus nekilnojamo turto vystytojams visoje Centrinėje-Rytų Europoje.

Veiklos rizikos:

Vykdant statybų vystymo projektus taip pat siūlome apsidrausti ir nuo papildomų rizikų:

Statytojo visų rizikų draudimas
Tai veiklos standartas statybų versle, kuris garantuoja apsauga nuo žalos turtui, saugo jūsų bendrąją civilinę atsakomybę, o taip pat įtraukia ir jūsų darbo įrangos draudimą. Šis draudimas gali būti perkamas arba statytojo arba paties nekilnojamo turto statybų vystytojo valia, tačiau mūsų kompanija skatina šiuo draudimu pasirūpinti pačiam savininkui, kadangi projekto statytojas galimai apsidraudžia ribotomis sąlygomis arba neįstengia sumokėti įmokų, tuo būdu neturėdamas pilnos projektui reikalingos apsaugos. Tad savininkų programa suteikia pilna reikalinga nekilnojamo turto vystymo projekto apsaugą nuo visų pasitaikančių rizikų ir visišką situacijos valdymo kontrolę. 
Profesines atsakomybės draudimas
Statybų draudimas taip pat gali garantuoti papildomą ribota profesinės atsakomybės apsaugą, įtraukdamas tam tikras sąlygas, o mūsų regione draudimo sutartys retai papildomos šiomis sąlygomis, tad architektai, projekto vadovai ir statytojai turėtų taipogi apsidrausti savo profesinę civilinę atsakomybę, kuri garantuotų pilną jų veiklos apsaugą. Mai CEE pasirūpins, kad jūsų veikla būtų tinkamai apdrausta nuo visų galimų profesinės veiklos rizikų. 
Finansiniai draudimai
Statytojai taipogi dažniausiai yra įpareigoti turėti darbų atlikimo laidavimo draudimą, kuri mes taip pat siūlome visose Centrinės-Rytų Europos valstybėse. 

Per ilgus darbo metus MAI CEE sukaupė neįkainojamos patirties nekilnojamo turto vystymo ir statybos draudimo srityje, dirbdama su kompanijomis ir investitoriais, ieškančiais privalumų galimybėje investuoti Centrinės-Rytų Europos regione.

MAI CEE išlaiko artimą ryšį draudžiamose veiklose valstybėse, kuriose veikia, tad turi unikalią galimybę patarti ir padėti savo klientams investuojant regione ir apsaugant jų riziką jei pardavėjo garantijos pasirodo klaidingos.